Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

12.07.2019

Rozgrywki

Odsłon: 633

Piotr Ciesielski

Zmiany w regulaminach - pozostałe zmiany

Ostatni z tekstów w cyklu, opisującym zmiany w regulaminach ŁZKosz na sezon 2019/2020. Wydział Rozgrywek opisuje w nim korekty, o których nie pisaliśmy wcześniej.

KORESPONDENCJA Z WYDZIAŁEM ROZGRYWEK ŁZKOSZ

Uściślono, iż korespondencja klubów z Wydziałem Rozgrywek ŁZKosz, odbywa się wyłącznie poprzez pocztę elektroniczną (rozgrywki@lzkosz.pl) oraz system ESOR

ORGANIZATOR

Wprowadzono do regulaminu zapis, podkreślający, iż organizatorem meczu nie może być osoba, pełniąca inną funkcję (np. trener, zawodnik, opieka medyczna) w trakcie tego spotkania. Wiąże się to z faktem, iż organizator powinien być do dyspozycji sędziów i komisarza przez cały czas trwania spotkania. Trener lub zawodnik w tym czasie mają inne obowiązki, jak również mogą zostać np. zdyskwalifikowani i zmuszeni do opuszczenia hali.

SŁUŻBA MEDYCZNA

Osoba, pełniąca na meczu funkcję opieki medycznej, powinna posiadać imienną pieczątkę. Niedopuszczalne jest stawianie pieczątki np. stacji ratownictwa medycznego, gdyż nie pozwala to na identyfikację osoby, która pracuje podczas spotkania. W przypadku braku pieczątki, lekarz, pielęgniarka lub ratownik medyczny, powinien przedstawić sędziemu głównemu lub komisarzowi uprawnienia do wykonywania zawodu.

TEMPERATURA W HALI

Usunięto z regulaminu, na wniosek Zarządu ŁZKosz, zapis o maksymalnej temperaturze w hali, uznając go jako niepraktyczny i nieprzestrzegany. Pozostała określona minimalna temperatura, wynosząca 15 stopni C.

SKŁAD DRUŻYNY

Skład drużyny musi zostać przedstawiony sędziom, jako wydruk z systemu ESOR na formacie A4. Mniejszy rozmiar uniemożliwia identyfikację zawodników na podstawie zdjęć. Brak składu w formie wydruku z systemu ESOR może spowodować przegranie meczu walkowerem, jeśli sędziowie nie będą mogli zweryfikować tożsamości graczy oraz ich uprawnienia do gry w danej drużynie.

ZGŁASZANIE ZAWODNIKÓW

W trakcie sezonu, aby zawodnik został zatwierdzony do gry przed kolejką, zaplanowaną na weekend, należy go zgłosić w systemie ESOR najpóźniej do czwartku do godziny 12:00. W przypadku zgłoszenia graczy w terminie mniejszym niż 2 dni robocze przed meczem, istnieje możliwość niepotwierdzenia zawodnika (zależy to wyłącznie od dostępności Przewodniczącego Wydziału Rozgrywek lub osób współpracujących z WR).

DWIE DRUŻYNY DANEGO KLUBU

Uściślono i zredagowano zapis regulaminowy, mówiący o możliwości przejścia zawodnika między dwiema drużynami tego samego klubu w ramach jednego cyklu rozgrywkowego. Możliwe jest to 1 raz w sezonie (nie ma możliwości "powrotu" do pierwotnej drużyny). Po zakończeniu fazy wojewódzkiej, w turnieju strefowym korzystać można z zawodników, grających w obu drużynach danego klubu.

DRUŻYNA "POZA KONKURSEM"

W przypadku dopuszczenia przez Zarząd ŁZKosz do gry w lidze drużyny "poza systemem współzawodnictwa", po zakończeniu ligi Wydział Rozgrywek opublikuje osobną tabelę, która nie będzie obejmowała meczów z zespołem, grającym "poza konkursem". Ta tabela będzie oficjalną tabelą końcową danego cyklu rozgrywkowego (dotychczas regulamin nie precyzował postępowania w takiej sytuacji).

ZADŁUŻENIE POWYŻEJ 2500zł

Regulamin Zawodów określa konsekwencje, jakie mogą być wyciągnięte wobec klubów, posiadających zadłużenie względem ŁZKosz na kwotę powyżej 2500zł.

Cykl tekstów, przygotowanych przez Wydział Rozgrywek ŁZKosz i opublikowanych w ostatnich dniach, opisuje większość zmian, wprowadzonych w regulaminach ŁZKosz przed nadchodzącym sezonem. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami, które dostępne są w dziale "DOKUMENTY".

 

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz