12.12.2022

Odsłon: 774

Bartłomiej Wojdak

Mikołajkowy turniej w Sieradzu za nami

W miniony weekend odbył się Mikołajkowy Turniej Koszykówki i to już 27 raz!!! Udział w nim wzięło aż 20 drużyn żeńskich, które rywalizowały na 4 halach, w trzech kategoriach wiekowych; U12, U13 i U15. Gościnnie zagrały też dwa zespoły SBS Ostrava, z Czech.

Z sieradzkich zespołów najlepiej poradziły sobie kadetki z Trójki Akademia Gortata, które na co dzień występują w rozgrywkach ligowych ŁZKosz. Dziewczyny zajęły wysokie 3. miejsce, a tuż za nim uplasował się drugi zespół Trójki Sieradz.
6. PGE SPÓJNIA STARGARD

W młodziczkach wystartowało 8 drużyn. Brązowe medale zdobyły dziewczynki z UMKS Księżak Łowicz, a zespół SMOK SP 4 Trójka Sieradz wywalczył 7. miejsce pokonując w walce o nie, zespół UKS Żak Nowy Sącz.
8. UKS ŻAK NOWY SĄCZ

W najmłodszej kategorii wiekowej, gospodarzy turnieju reprezentował najmłodszy zespół Trójki Sieradz, który jest dopiero w fazie budowy. Były to dla młodych dziewczynek pierwsze zawody i pomimo zajęcia ostatniego miejsca wyniosły one z turnieju bardzo cenne doświadczenia. Na 4. miejscu uplasowały się łowiczanki z Księżaka.
+ Kolejność końcowa w kat U12:
3. UKS KUSY ŁOMIANKI
4. UKS KSIĘŻAK ŁOWICZ
6. SMOK SP 4 TRÓJKA SIERADZ

Co warte podkreślenia, w kadetkach w konkursie rzutów osobistych bezbłędna okazała się zawodniczka Trójki Akademia Gortata Martyna Szczepaniak.
W zespołach z Sieradza wyróżniono kadetki Hannę Biniek (Trójka Akademia Gortata) i Magdalena Ryl (Trójka) oraz młodziczkę Hannę Cieślak (SMOK SP 4 Trójka) i żaczkę Maję Bartczak (SMOK SP 4 Trójka).

Imprezę swoim patronatem objął Urząd Miasta Sieradza oraz Powiat Sieradzki i wsparły firmy Rajsport Group i Cornette producent bielizny. Spirytus movens całego przedsięwzięcia był tradycyjnie już Grzegorz Andryszczak.