Turnieje

Odsłon: 445

Przemysław Drożdż

Studentki UŁ na finałach AMP nieźle

W dniach 25-28 maja br. studentki Uniwersytetu Łódzkiego walczyły o najwyższe laury w Akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie.

Żeńska reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego do fazy pucharowej awansowała z pierwszego miejsca w Grupie C z bilansem 2:1 gdzie uległa jak się później okazało najlepszemu zespołowi finałów AMW Gdynia 64:83. Kolejnym przystankiem była walka o miejsca 5-8 i przegrana po zaciętym spotkaniu 36:42 z zespołem AWF Warszawa. W walce o miejsca 7-8 koszykarki Uniwersytu Łódzkiego wyraźnie przegrały 48:63 z AGH Kraków, zajmując ostatecznie 8 miejsce w klasyfikacji końcowej i brąz wśród żeńśkich reprezentacji uniwersyteckich!

Uniwersytet Łódzki - Politechnika Śląska Gliwice 76:33
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie - Uniwersytet Łódzki 35:44

AMW Gdynia - UAM Poznań 92:75 video

Akademickim Mistrzem Polski został bezkonkurencyjny w przekroju całego turnieju zespół Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni!