Rozgrywki

Odsłon: 406

Piotr Ciesielski

MKS Ósemka Skierniewice mistrzem żaków

Turniejem finałowym w kategorii żaków, zakończyliśmy wyłanianie Mistrzów Województwa Łódzkiego w sezonie 2022/2023.

Wydawało się, że emocje w turnieju finałowym U12M, którego areną była skierniewicka hala przy ul. Tetmajera, przyjdą dopiero w meczach o medale, jednak już w jednym z półfinałów, losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Młodzi koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego minimalnie pokonali UMKS Księżak Łowicz 65:63 i tym samym awansowali do finału, w którym czekali już na nich gospodarze - gracze Ósemki Skierniewice, którzy okazali się zdecydowanie lepsi od PKK 99 Pabianice.

Potyczka o brązowe krążki była wyrównana do połowy drugiej kwarty, kiedy to na tablicy widniał wynik 27:24 dla Księżaków. Od tego momentu, stopniowo powiększali oni przewagę i ostatecznie pewnie zwyciężyli różnicą 25 "oczek", zapewniając sobie najniższy stopień podium.

Ostatni mecz turnieju, zgodnie z przewidywaniami, był niezwykle zacięty. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie i przez większość spotkania gra toczyłą się punkt za punkt. Jeszcze na 4 minuty przed końcową syreną mieliśmy remis 59:59. Wtedy jednak ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Piotr Mąkolski, który w ostatnich 240 sekundach zdobył 11 punktów. Łodzianie odpowiedzieli tylko 3 "oczkami" i to stworzyło 9-punktową różnicę, jaką zakończyło się to spotkanie.