Goran w Kadrze Narodowej U14
Zawodnik MKS Ósemki Skierniewice, Goran El-Ward został powołany na akcję szkoleniową Młodzieżowej Reprezentacji Polski Mężczyzn U14
Zawodnik MKS Ósemki Skierniewice, Goran El-Ward został powołany na akcję szkoleniową Młodzieżowej Reprezentacji Polski Mężczyzn U14
Zarząd Polskiego Związku Koszykówki podjął decyzje w sprawie nominacji trenerskich kadr narodowych na 2023 rok. W składach znalazły się osoby związane z Województwem Łódzkim
Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki ogłosił powołania na zgrupowanie szkoleniowe Młodzieżowej Reprezentacji Polski kadetek (U15), które odbędzie się w Szczyrku (woj.śląskie) w dniach 18-22.12.2022, wśród powołanych znalazła się również reprezentantka województwa łódzkiego.
Zawodniczki z łódzkiego z powołane na zgrupowanie Młodzieżowej Reprezentacji Polski Kobiet U14
Klaudia Banasiak jako jedyna zawodniczka reprezentująca województwo łódzkie otrzymała powołanie na zgrupowanie szkoleniowe Młodzieżowej Reprezentacji Polski Kobiet U15. Zgrupowanie odbędzie się w Łomiankach w dniach 08-12.11.2022 r.
Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki powołał na zgrupowanie szkoleniowe Młodzieżowej Reprezentacji Polski Kobiet U14 aż trzy zawodniczki z województwa łódzkiego. Zgrupowanie odbędzie się w Krakowie, w dniach 10-14.11.2022 r.
W dniu 3 października 2022 roku w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZKosz. Na drugą kadencję do Zarządu PZKosz wybrany został Prezes ŁZKosz, Bartłomiej Wojdak.
Zarządu PZKosz zatwierdził listę sędziów i komisarzy uprawnionych do obsługi lig organizowanych przez Energa Basket Liga i Polski Związek Koszykówki. Z Województwa Łódzkiego na listach znalazło się 8 sędziów i 7 komisarzy.
Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Koszykarki MUKS Widzew Łódź po dwukrotnym zdobyciu srebrnych medali (w 2020 i 2021) w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 3x3, w końcu sięgnęły po "złoto". Turniej finałowy rozegrany zostałna warszawskim Torwarze.
Profi Sunbud PKK 99 Pabianice oraz MKK Interon Siejko Boruta Zgierz zajęły premiowane awansem miejsca w turniejach finałowych i otrzymały promocje do 2 ligi organizowanej przez Polski Związek Koszykówki
Koszykarki z Pabianic dzięki wysokiej wygranej w drugim meczu z MUKS Poznań, zwyciężyły rywalizacje o brązowe medale w 1. lidze kobiet, organizowanej przez Polski Związek Koszykówki.
W turnieju finałowym 2. ligi kobiet, rozegranym w łódzkiej Atlas Arenie, z awansu o poziom wyżej cieszyły się zawodniczki ŁKS MSMS Łódź i KS Wichoś Jelenia Góra. Ta druga drużyna mecz o „wszystko” rozegrała właśnie z gospodyniami, które wcześniej wygrały oba spotkania. Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice zakończyły turniej na 3. pozycji.